Ալիսա Ազատյան [ԿԻՐԱՌԱԿԱՆ ԱՐՎԵՍՏ]
Ծնվել է 1989 թվականին Երևանում: 2008 թվականին ավարտել է ԵԹԱՊՔ-ը, հագուստի նախագծման և մոդելավորման ֆակուլտետը, կարմիր դիպլոմով: 2005 թվականից 4 տարի անընդմեջ մասնակցել է ամենամյա հանրապետական "Գարուն" մրցույթ-փառատոնին, գրավելով պատվավոր առաջին տեղը: Մասնակցել է բազմաթիվ հանրապետական ցուցահանդեսների:
Ցուցադրություններ.
2006թ. "ՆՈՐԱՁԵՎՈւԹՅՈՒՆ- 2006" Հանրապետական մրցույթի եզրափակիչ փուլում Առաջին տեղ, 2006թ. Հանրապետական մրցույթ-ցուցադրություն' մրցանակային Առաջին տեղ, 2007թ. "ՆՈՐԱՁԵՎՈւԹՅՈՒՆ- 2007" Հանրապետական մրցույթի եզրափակիչ փուլում մրցանակային Առաջին տեղ, 2007թ. Ստեղծագործական աշխատանքների մրցույթ-ցուցահանդեսում Առաջին տեղ, 2008թ.  "ՆՈՐԱՁԵՎՈւԹՅՈՒՆ- 2008" Հանրապետական ստուգատես-մրցույթ Առաջին տեղ:
Ցուցահանդեսներ- 2008թ. "Նարեկացի Արվեստի Կենտրոն" գրաֆիկայի և բատիկի ցուցահանդես, 2009թ. "Ժողովրդական արվեստի թանգարան" բատիկի ցուցահանդես, 2009թ. "Մոսկվայի տուն" երիտասարդ ստեղծագործողների ցուցահանդես, 2010թ. Հայաստանի նկաչների միությունում կին ստեղծագործողների հանրապետական ցուցահանդես:

Alice Azatyan [APPLIED ART]
Born in 1989 in Yerevan, Armenia. In 2008 graduated from YSTAC, faculty of cloths design and modelling with honour. Since 2005 year during 4  years has participated in annual "Garun" competition and awarded first place. Participated in number of republic exhibitions.
Shows:
In 2006 "Fashion-2006" Republic competition, first prize, in 2006 Republic competition-show, first place, in 2007 "Fashion-2007" Republic competition, first prize, in 2007 Creative work competition, first prize, in 2008 "Fashion-2008" Republic competition, first prize.
Exhibitions:
In 2008 graphic and batik exhibition in "Naregatsi Art Center", in 2009 batik exhibition in "National Art Museum", in 2009  exhibition of Young designers in "Moscow House", in 2010 republic exhibition of woman designers in Armenian Artists' Union.