Ծնվել է 1961 թվականին Երևանում, Հայաստան: 1976-1980 թվականներին սովորել է քանդակագործություն Փ. Թերլեմեզյանի անվան Գեղարվեստի ուսումնարանում, այնուհետև 1980-1986 թվականներին սովորել է Երևանի պետական գեղարվեստի ինստիտուտում: 1986 թվականից սկսած մասնակցել է Հայաստանի Նկարիչների Միության կողմից կազմակերպված մի շարք ցուցահանդեսների Երևանում, Գյումրիում (Հայաստան), Մոսկվայում (Ռուսաստան), Պանեվեժիսում (Լիտվա) և Խարտումում (Սուդան):1987 թվականին մի խումբ երիտասարդ և տաղանդավոր նկարիչներով ստեղծել են 3-րդ Հարկ խումբը: Արշակը մասնակցել է տարբեր ցուցադրությունների 3-րդ Հարկ խումբի կազմում: 1990 թվականից հանդիսանում է Նկարիչների Միության անդամ:Արշակ Նազարյանի աշխատանքները գտնվում են Հայաստանի Ժամանակակից Արվեստի թանգարանում, Մեդելինի Ժամանակակից Արվեստի թանգարանում, Կոլումբիա, Էթնոգրաֆիայի թանգարանում, Սարդարապատ, Հայաստան, Վանաձորի պետական պատկերասրահում, Հայաստան:
Արշակ Նազարյանը այժմ ապրում և աշխատում է Լոս-Անջելեսում, Կալիֆորնիա:
Ցուցահանդեսներ.
2000թ. խմբակային ցուցահանդես Գրեյ Մակ Գիր Ժամանակակից պատկերասրահում, Սանտա Մոնիկա, Կալիֆորնիա, 2001թ. խմբակային ցուցահանդես Իվարտ Պատկերասրահում, Փարիզ, Ֆրանսիա, 2001թ. խմբակային ցուցահանդես Դուվալ Պատկերասրահում Սանտա Մոնիկա, Կալիֆորնիա, 2001թ. Բունկեր Խումբ, Նկարչի Կենտրոնական Տուն, Մոսկվա, Ռուսաստան, 2001թ. Բունկեր Խումբ, Դոն Օ Մելվենի Պատկերասրահում, Արևմտյան Հոլիվուդ, Կալիֆորնիա, 2002թ. Բունկեր Խումբ, Կերկոֆ Սրահում, վեստվուդ, Կալիֆորնիա, 2003թ. խմբակային ցուցահանդես Հարվեստ Պատկերասրահում, Գլենդել, Կալիֆորնիա, 2004թ. Ճանապարհ դեպի Նեոաբստրակտ արվեստ, խմբակային ցուցահանդես, Պատկերասրահում, Մոսկվա, Ռուսաստան, 2004թ. Ժամանակակից արվեստի փառատոն, Էզանվիլ, Ֆրանսիա, 2005թ. Ժամանակակից արվեստի փառատոն, Ժամանակակից Արվեստի թանգարան, Մեդելին, Կոլումբիա, 2005թ. անհատական ցուցահանդես Աշոտ Աշոտի ստուդիա/պատկերասրահում, Փարիզ, Ֆրանսիա, 2007թ. Հայաստանի Ժամանակակից Արվեստի թանգարանում, 2009թ. խմբակային ցուցահանդես Գարբուշյան պատկերասրահում, Բեվերլի Հիլս, Կալիֆորնիա, ԱՄՆ:

Аршак Назарян [ХУДОЖНИКИ]
Родился в 1961 году в городе Ереван, Армения. В 1976-1980 гг. учился скульптуры в Художественном училище имени Терлемезяна, после чего в 1980-1986 гг. учился в Ереванском Государственном Художественном Институте. Начиная с 1986 года он участвовал во многих выставках организованные Союзом Художников в Ереване, Гюмри, Армения, в Москве, Россия, в Паневежисе, Литва и  в Хартуме, Судан. В 1987 году вместе с группой талантливых и молодых художников создал группу «3 этаж». Аршак принимал участие в разных показах в составе группы «3 этаж». С 1990 года является членом Союза Художников Армении. Работы Аршака Назаряна находятся в музее Современных искусств Армении, в музее Современных искусств Меделина, Колумбия, в музее этнографии, Сарардарапат, Армения, в государственной галерее Ванадзора, Армения.
Аршак Назаряна сегодня живет и работает в Лос-Анджелесе, Калифорния.
2000 г. групповая выставка в современной галерее Грей Мак Гир, Санта-Моника, Калифорния, 2001 г. групповая выставка в галерее Иварт, Париж, Франция, 2001 г. групповая выставка в галерее Дувал, Санта Моника, Калифорния, 2001 г. Группа Бункер, Центральный Дом Художника, Москва, Россия, 2001 г. Группа Бункер, в галерее Дон О Мелвена , Западный Голливуд,Калифорния, 2002 г. Группа Бункер, в Салоне Керкоф, Вествуд, Калифорния, 2003 г. групповая выставка в галерее Харвест, Глендел, Калифорния, 2004 г. групповая выставка, Дорога к Неоабстракции, в Галерее, Москва, Россия, 2004 г. Фестиваль Современного искусства, Эзанвиль, Франция, 2005 г. Фестиваль Современного искусства в музее Современного искусства, Меделин, Колумбия, 2005 г. персональная выставка в студия -галерее Ашот Ашота, Париж, Франция, 2007 г. выставка в музее Современных искусств Армении, 2009 г. групповая выставка в галерее Гарбушян, Беверли Хилз, Калифорния, США.